پیش دبستانی و دبستان غیردولتی پسرانه تلاش اداره کل آموزش و پرورش استان تهران

معرفی کتاب

#معرفی کتاب

# عسل چیست

یک روز روباه، موش و گورکن برای تفریح به جایی سرسبز و زیبا رفتند تا چند ساعتی بازی کنند و خوش بگذرانند اما در حین بازی، توپ ِ آنها به طور اتفاقی به کندوی زنبورهای عسل خورد و این کار باعث شد که تعداد زیادی زنبور عصبانی آن ها را دنبال کنند. بچه ها مسیری طولانی را دویدند تا از دست زنبورها فرار کنند. با این که بالاخره زنبورها آن ها را رها کردند اما هرکدام گرفتار چند نیش زنبور شدند. بچه ها فوراً پیش خرس دانا رفتند و در حالی که محل گزیدگی شان حسابی می سوخت ماجرا را برای خرس دانا تعریف کردند. آقای خرس تصمیم گرفت که برای بچه ها، کلاسی فوق العاده تشکیل دهد و درباره ی زنبورهای عسل و چگونگی زندگی شان توضیحات مفصلی ارائه دهد.... .

در هر صفحه از کتاب، نقاشی رنگی زیبایی مرتبط با موضوع داستان کشیده شده و در پایین همان صفحه سایه هایی از نقاشی بالا وجود دارد که داخل آن ها خالی است و کودک باید با توجه شماره ی نوشته شده در داخل هر شکل، برچسب مناسب را از میان برچسب های موجود در وسط کتاب جدا کرده و بچسباند. به عنوان مثال؛ نقاشی یکی از صفحات، موش را نشان می دهد که داخل رودخانه رفته و بقیه بیرون ایستاده اند. پایین همان صفحه سایه ی موشِ خیس شده وجود دارد که عدد 19 داخل آن نوشته شده، نو آموز باید از میان برچسب ها، برچسبی را که تصویر موش را نشان می دهد و در کنارش عدد 19 نوشته شده جدا کند و در جای مناسب بچسباند.

مجموعه ی قصه های خرس دانا در برگیرنده ی تعدادی کتاب است که برای کودکان گروه سنی "الف" و "ب" به چاپ رسیده است. شخصیت اصلی در همه ی کتاب ها خرسِ پیری ملقب به خرس داناست. او با دوستانش روباه، موش و گورکن که در جنگلی سرسبز زندگی می کنند و هر بار خرس دانا درباره ی موضوعی با دوستانش صحبت کرده و به آن ها اطلاعات می دهد. تعدادی برچسب رنگی مرتبط با موضوع مورد آموزش در هریک از کتاب ها وجود دارد که مخاطب می تواند با استفاده از راهنمایی های کتاب آن ها را در محل های مناسب بچسباند. این کار نه تنها سبب سرگرمی کودکان می شود بلکه تمرکز و توجه آن ها را نیز بالا می برد....

# عسل چیست.

# کارلوس_بوسکوئز.

# انتشارات_چکه.

# 6000 تومان.

معرفی کتاب

کتاب فوق ماجرای سفر موشی رورو، جیکی رورو و گوشی رورو را با قطار روایت می کند. در حین سفر آن ها موارد مختلفی را به کودکان در قالب شعر می آموزند. بچه ها یاد میگیرند که سوخت قطارها در قدیم چوب و زغال سنگ بوده و سرعت بسیار پایینی داشته اند اما کم کم با تبدیل شدن به قطار های دیزلی سرعت بیشتری پیدا کردند. همچنین قطارها روی ریل حرکت می کنند و به همین خاطر چرخ های آهنی دارند، واگن ها با بست هایی به هم وصل شده تا از هم جدا نشوند و پشت سر هم حرکت می کنند. همچنین کودکان با وظایف ماموران قطار که در ایستگاه بین مسیر مستقر هستند آشنا می شوند. نقاشی های رنگی و شادی در تمام صفحات کتاب به چشم می خورد که کودک با تماشای آن ها مفهوم شعر را بهتر درک کرده و سبب نهادینه شدن موارد مورد آموزش می شود.

مجموعه سفرهای سه رورو کتاب های داستان کوچکی است که شخصیت های اصلی در همه ی آن ها یک موش ملقب به موشی رورو، گنجشک ملقب به جیکی رورو و خرگوش ملقب به گوشی رورو است. این سه دوست با وسایل نقلیه مختلفی چون قطار، کشتی، سفینه، هواپیما و ... به جاهای مختلف سفر کرده و تجربیاتشان را در قالب شعرهایی آموزنده در اختیار بچه ها قرار می دهند.

برشی از متن:

اون قطار سبز قدیمی

پیر شده بخار نداره

تو ایستگاه بازنشسته میشه

جونی برای کار نداره

وقتی این قطار جوون بود

آدم و بار میشد سوارش

به زور از ایستگاه راه می افتاد

هوا می رفت دود و بخارش

سوختش چی بود؟ چوب و زغال سنگ

سرعتش هم خیلی یواش بود

قشنگ ترین چیزی که اون داشت

چیش چیش و هوهوی صداش بود

قطارهای دیزلی حالا

سرعتشون هی شده بیشتر

راستی! بگم چرخ قطارها

آهنیه نمیشه پنچر

جاده ش دو تا ریل داره

مثل دوتا خط رو زمینه

وقتی میگن خط راه آهن

منظورشون فقط همینه ....

 

#ریل_ و_قطار_مسافر_و_باد

#تونی_میتون

#انت-پارکر

#ناصر_کشاورز

#انتشارات_گیسا

قیمت:8000 تومان